https://archiveofourown.org/works/86782086
První bonus – 1. 6. 2025 – Diskuze a návrhy

Tak je za námi další ročník. Doufám, že jste si ho užili stejně jako já a že jste se u tvoření pobavili. Nebo že vás alespoň klišé naruby pobavilo už z principu.
Všem zúčastněným ze srdce děkuju, byli jste jako vždy skvělí a už teď se těším s vámi na další rok. Ale obligátně teď pro změnu dojde na vaši zpětnou vazbu.
Stále platí, že kolekce zůstávají otevřené do 3. 6. 2025 a máte ještě možnost zpracovávat do té doby témata.
A jako vždy pár otázek na vás:
- Jaká témata se vám nejvíc zamlouvala a na která se vám nejlépe tvořilo?
- Bylo nějaké téma, které vás hodně potrápilo a na které jste nebyli schopní nic vymyslet?
- Jaké téma vás nejvíc pobavilo nebo překvapilo?
- Naučil vás letošní ročník něco? Narazili jste třeba na nějaké klišé/tagy, které vám nic neříkaly?
- Tvořili jste nové věci nebo jste dělali reklamu těm starým? A tvořili jste s předstihem nebo průběžně?
- Udělali jste reklamu nějakému ze svých děl, které už se v Májovém manifestu objevilo v předešlých ročnících?
- A co se týče technické stránky, bylo na letošním ročníku něco, co vám překáželo nebo přišlo nepohodlné? Coby do webového rozhraní, systému, vysvětlení, článků, cokoliv, co vás napadne.
Pokud vás napadá jakákoliv připomínka, určitě se o ni podělte, zpětná vazba mi pomáhá zefektivnit pro vás celou výzvu, takže mohu vždy přihlédnout k tomu, co mi navrhnete, pokud bude v mých silách to učinit.
Stejně tak budu ráda i za připomínky ohledně věcí, které se vám zdály zase efektivní, sympatické, abych věděla, že se toho mám do budoucna držet.

Když jsem si poprvé přečetla ta témata, tak dvě mě nenapadaly, co by mohly být (WAMF a straight goose) a zbytek jsem si říkala, že na to asi nic nenapíšu, že je to moc složité (anebo smutné), no a nakonec jsem napsala tři, dokonce propojené námětem stěhování, který mi dalo to první téma, co jsem zpracovala. Což je nejvíc, co jsem na MM zatím napsala. Psala jsem je předem, nestihla, hned jak mě něco napadlo na základě toho jednoho sousloví, bez dalších vysvětlivek.
Zpropagovala jsem pár starších povídek a tu jednu loňskou, co jsem nestihla dopsat včas, ale rozhodně mě víc bavilo vymýšlet něco na ten letošek.
Tematicky se mi nejvíc líbily ty náměty, jejichž samotný předobraz už je praštěný jako too many beds a abstinence pollen. Kdežto lovers to enemies je taky docela ze života podobně jako enemies to lovers.
Jinak se mi každopádně moc líbily a bavilo mě číst ty tvoje doprovodné textíky a taky se mi líbí ta slunečnicová grafika. Když člověk edituje nějakou povídku, která je v té kolekci už zařazená, tak se u toho ty slunečnice objevujou taky a to je moc pěkné. =)
Tak to je skvělý si číst, že tě to letos vlastně nejvíc inspirovalo. Mě jako strašně bavilo si s těmi tématy hrát při tvoření toho seznamu a představovala jsem si u toho ty praštěné situace. Nějak automaticky mě to v těch doprovodných textech právě nutilo si dělat z toho třeba srandu (právě u těch témat, co zněly víc směšně), protože jsem za tím hned viděla všechny ty absurdní zápletky.
Co se týče těch záhlaví na AO3, nevím, proč mě nenapadlo je tam dávat rovnou. Až letos jsem se nějak hecla, že tam všechny ročníky opravím a přidám a máš pravdu, že to vypadá hned trochu jinak. Hravěji.
Děkuju moc za zpětnou vazbu <3